Į pradžią

Žarijų duobės. Pokalbiai su psichoanalitiku

Žarijų duobės. Pokalbiai su psichoanalitiku

Žarijų duobės“ – populiarus žmogaus pažinimo vadovėlis. Lietuvoje jau yra bandymų apžvelgti žmogaus psichologiją, atrasti mūsų gyvenimo kelių ir klystkelių priežastis, tačiau ši knyga yra pirmas tokio pobūdžio veikalas, pagrįstas psichoanalize – visų psichologijos krypčių motina. Kaip sakė Ericas Kandelis, Nobelio premijos laureatas (fiziologija ir medicina), „psichoanalizė šiandien vis dar yra nuosekliausias ir intelektualiai labiausiai mus tenkinantis psichikos modelis“.
Šioje knygoje lengvai suvokiamo pokalbio forma pateikiama, ką įvairiais gyvenimo atvejais gali pasiūlyti šiuolaikinis psichologijos mokslas. Pabrėžiama ne vien subjektyvi į pašnekovės klausimus atsakančio psichoanalitiko nuomonė, kuri gali patikti ar nepatikti, bet ir atsižvelgiama į moderniosios psichoanalizės supratimą apie žmogų, jo psichologinę sanklodą įvairiais amžiaus tarpsniais, poreikius ir prisitaikymo galimybes.

Knygos turinys: " Vaikystės pasakoje būna ir siaubo", "Paauglys - raitelis be galvos", "Jaunystės medus ir pipirai", "Vyresnio amžiaus auksas ir pelenai", "Senatvė - atsisveikinimo šokis", "Psichoanalizės esmė"  "Tyto alba", 2008